icon

Profil REHAU

icon

Szybka dostawa

icon

Najlepsza cena

icon

Oszczędzanie czasu

 • icon

  Profil REHAU

 • icon

  Szybka dostawa

 • icon

  Najlepsza cena

 • icon

  Oszczędzanie czasu

5/5.0

Ocena google.

5/5

logo
pl

Okna narożne i ich charakterystyka

TOP Technik

|

26.04.2023

collection-item

Okna narożne to jedno z najbardziej nietypowych i efektownych rozwiązań architektonicznych, które pozwala stworzyć przestronne i jasne wnętrza. Ten rodzaj okien może być stosowany zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych, podkreślając osobliwości stylu architektonicznego i oferując zapierające dech w piersiach widoki. Informacje o oknach narożnych przedstawione w tym artykule mogą być przydatne zarówno dla profesjonalnych architektów i budowniczych, jak i dla właścicieli domów szukających pomysłów na remont własnej nieruchomości.

Okna narożne i ich cechy

Okno narożne to okno, które składa się z dwóch części, które są umieszczone pod kątem względem siebie. Może to być stałe okno, które nie otwiera się, lub okna, które są połączone w kącie prostym 90 stopni i otwierają się oddzielnie. Okna kątowe są często używane do stworzenia jaśniejszego i bardziej atrakcyjnego wyglądu budynku, a także do zapewnienia większej ilości naturalnego światła i lepszych widoków.

Charakterystyka okien narożnych zależy od zastosowanych materiałów, rodzaju szkła, okuć oraz systemu profili. Oto kilka kluczowych funkcji, na które należy zwrócić uwagę:

 1. Materiały ramy. Rama okna narożnego może być wykonana z różnych materiałów, z których najpopularniejsze to PCV i aluminium.
 2. Rodzaj szkła. Do okien narożnych stosuje się różne rodzaje szkła, takie jak pojedyncze, podwójne lub potrójne szyby. Wybór rodzaju szkła wpływa na izolacyjność cieplną i akustyczną, a także bezpieczeństwo okna.
 3. Efektywności energetycznej. Nowoczesne okna narożne muszą spełniać normy budowlane.
 4. Okucia. Ważną cechą okien narożnych są okucia, na które składają się zamki, klamki, zawiasy i inne elementy zapewniające łatwość obsługi i bezpieczeństwo. Wysokiej jakości okucia zapewniają sprawne i niezawodne działanie okna przez długi czas.
 5. Izolacja akustyczna. Ważną cechą okien narożnych jest izolacyjność akustyczna, która zapewnia obniżenie poziomu hałasu z otoczenia. Wskaźniki izolacyjności akustycznej zależą od rodzaju szkła i materiałów ramy, a także od szczelności okna.

Okna narożne

Rozmiary okien narożnych mogą się różnić w zależności od konkretnych wymagań projektu. Oto kilka typowych rozmiarów, które są często używane:

 • Małe okna narożne. Mogą mieć rozmiary od około 60 x 60 cm do 100 x 100 cm Okna te nadają się do małych pomieszczeń, takich jak łazienki, kuchnie czy korytarze, gdzie wymagane jest dodatkowe oświetlenie i wentylacja.
 • Okna narożne średnie. Zwykle mają rozmiary od 100 x 100 cm do 150 x 150 cm.Takie okna doskonale sprawdzają się w sypialniach, salonach i innych pomieszczeniach mieszkalnych, w których trzeba zapewnić komfortowe oświetlenie i otwarty widok.
 • Duże narożne okna. Wymiary tych okien mogą sięgać od 150 x 150 cm i więcej. Są często stosowane w nowoczesnych budynkach z panoramicznymi oknami, a także w budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej, gdzie wymagana jest maksymalna widoczność i oświetlenie.

Istnieją również opcje na okna o niestandardowych wymiarach lub kształtach, które wykonujemy na zamówienie według indywidualnych wymagań klienta.

Rodzaje okien narożnych

Okna narożne mogą mieć różne kształty, style i cechy konstrukcyjne, co pozwala zapewnić maksymalną harmonię z projektem zewnętrznym i wewnętrznym. Rozważ dwa popularne typy:

 1. Okna ze słupkiem. Okna te posiadają oddzielną pionową listwę łączącą dwie płaszczyzny szkła pod kątem. Regał może być wykonany z różnych materiałów i zapewnia dodatkową wytrzymałość konstrukcyjną.
 2. Okna ze stepem. Okna schodkowe to okna narożne, których szyby są połączone tylko pod kątem 90 stopni. Okna ze stepem prezentują się efektownie i oryginalnie, tworząc ciekawe efekty wizualne na elewacji budynku. Pomagają również zapewnić optymalne naturalne oświetlenie i wentylację.

Oba rodzaje okien narożnych mają swoje zalety i cechy, które można wziąć pod uwagę przy planowaniu budynku lub mieszkania. Wybór konkretnego typu zależy od potrzeb funkcjonalnych i osobistych preferencji.

Gdzie stosuje się okna narożne?

Okna narożne stają się coraz bardziej popularne w nowoczesnych projektach domów i mieszkań. Znajdują zastosowanie w różnych przestrzeniach, takich jak kuchnie, salony, sypialnie czy balkony.

Narożne okno w sypialni

Narożne okno w kuchni

Okno narożne w kuchni może stać się pięknym elementem wystroju i praktycznym rozwiązaniem zapewniającym optymalną estetykę i funkcjonalność. Zapewnia więcej naturalnego światła, dzięki czemu przestrzeń staje się jaśniejsza i przytulniejsza. Takie okna pozwalają maksymalnie wykorzystać narożnik pomieszczenia, tworząc przytulną atmosferę, w której można delektować się kawą czy śniadaniem.

Narożne okno w salonie

Salon to miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, a narożne okno staje się jasnym akcentem, który pomaga stworzyć atrakcyjne wnętrze. Zapewnia panoramiczny widok otoczenia zewnętrznego, podkreślając objętość i przestronność pomieszczenia. Takie okna pozwalają zapewnić optymalny poziom doświetlenia, przyczyniając się do stworzenia przytulnej atmosfery do wypoczynku czy komunikacji.

Narożne okno w sypialni

Narożne okno w sypialni to nie tylko piękny element dekoracyjny, ale także możliwość poczucia bliskości natury nawet we własnym domu. Zapewnia naturalne oświetlenie, przyczyniając się do stworzenia atmosfery przytulności i komfortu.

Okno balkonowe narożne

Narożne okno balkonowe to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą powiększyć przestrzeń i zapewnić dodatkowe naturalne oświetlenie w swoim domu. Okno to może stać się stylowym dodatkiem do wnętrza, pozwalającym na stworzenie poczucia przestrzeni. Ponadto narożne okna na balkonie znacznie poprawiają wentylację, umożliwiając swobodny przepływ świeżego powietrza w pomieszczeniach.

Zalety i wady okien narożnych

Okna narożne mają szereg zalet i wad, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze tego typu okien do swojego domu.

Zalety okien narożnych:

 1. Naturalne oświetlenie. Okna narożne pozwalają maksymalnie wykorzystać naturalne światło i zmniejszyć zależność od sztucznego oświetlenia.
 2. Estetyczny wygląd. Takie okna nadają budynkowi nowoczesny i elegancki wygląd, dzięki gładkim liniom i przejściom między ścianami.
 3. Widok panoramiczny. Dzięki swojej konstrukcji okna narożne zapewniają szeroki kąt widzenia, stwarzając wrażenie przestrzeni i połączenia z otoczeniem.
 4. Efektywności energetycznej. Zastosowanie nowoczesnych materiałów, takich jak dwuszybowe okna z powłoką niskoemisyjną, pozwala ograniczyć straty ciepła i zapewnić komfort w chłodnych porach roku, a także ochronę przed przegrzaniem latem.
 5. Wentylacja. W zależności od konstrukcji okna narożne mogą mieć różne możliwości otwierania, co pozwala zapewnić skuteczną wentylację pomieszczeń.

Wady okien narożnych:

 1. Koszt. Okna narożne zwykle kosztują więcej niż standardowe okna ze względu na złożoność ich projektowania i montażu.
 2. Instalacja. Montaż okien narożnych wymaga specjalnych umiejętności i doświadczenia, co może zwiększyć koszty pracy.
 3. Prywatność. Okna narożne ze względu na swoją konstrukcję mogą ograniczać poziom prywatności w pomieszczeniu, ponieważ zapewniają szeroki widok wnętrza na otaczającą zabudowę. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie szkła matowego lub dekoracyjnego lub montaż zasłon, moskitier czy żaluzji.
 4. Konserwacja i czyszczenie. W zależności od wysokości i dostępności konserwacja i czyszczenie okien narożnych może być trudne. Warto zastanowić się nad możliwościami dostępu do konserwacji i mycia okien.

Narożne okno w domu

Czy warto kupować okna narożne

Okna narożne to ciekawe i modne rozwiązanie dla nowoczesnych budynków. Inwestycja w okna narożne może być świetnym rozwiązaniem na poprawę jakości życia, a także zwiększenie wartości nieruchomości.

Przy zakupie okien narożnych należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 1. Koszt. Inwestycja w okna narożne może być dość kosztowna, zwłaszcza jeśli wymieniasz standardowe okna w swoim domu. Jeśli jednak budujesz nowy dom lub przebudowujesz, inwestowanie w okna narożne może mieć większy sens finansowy.
 2. Efektywności energetycznej. Okna narożne mogą zapewnić znaczny wzrost efektywności energetycznej domu poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na sztuczne oświetlenie i ogrzewanie. To może obniżyć koszty energii.
 3. Aspekty techniczne. Montaż okien narożnych może wymagać współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami, ponieważ proces instalacji i wykończenia może być skomplikowany.
 4. Gwarancje i wsparcie techniczne. Upewnij się, że producent okien kątowych oferuje gwarancję i wsparcie techniczne. Pomoże to zapewnić długowieczność okien i ochroni Twoją inwestycję.

Czy zatem warto inwestować w okna narożne? Odpowiedź zależy od budżetu, potrzeb i osobistych preferencji. Jeśli chcesz wydać dodatkowe pieniądze, aby poprawić komfort, efektywność energetyczną i estetykę swojego domu, inwestycja w okna narożne może być opłacalna. Jeśli jednak masz napięty budżet lub nie widzisz znaczącej przewagi w oknach narożnych w swojej konkretnej sytuacji, możesz rozważyć inne opcje. Jeśli masz pytania lub chcesz obliczyć koszt okien narożnych, zostaw zapytanie na stronie internetowej lub zadzwoń - +48459569750.

Recenzje klientów i pytania

0.0

0 Recenzja

 • Wsyzstkie
 • Opinie
 • Pytania