icon

Profil REHAU

icon

Szybka dostawa

icon

Najlepsza cena

icon

Oszczędzanie czasu

 • icon

  Profil REHAU

 • icon

  Szybka dostawa

 • icon

  Najlepsza cena

 • icon

  Oszczędzanie czasu

5/5.0

Ocena google.

5/5

logo
pl

Okno w łazience - plusy i minusy

TOP Technik

|

17.04.2023

collection-item

Okno w łazience to nie tylko dodatkowe źródło naturalnego światła, ale także element wystroju i komfortu. Pomaga zapewnić doskonałą wentylację, tworzy przytulną atmosferę i dodaje estetyki do przestrzeni. Przyjrzyjmy się głównym aspektom takiego okna, jego zaletom i wadom, a także przedstawimy kilka zaleceń dotyczących wyboru jednego w oparciu o projekt i funkcjonalność.

Funkcjonalność okien w łazience

Jak każde okno, okno łazienkowe ma swój zestaw cech, które bezpośrednio wpływają na jego funkcjonalność. Wśród nich ważne są materiały wykonania oraz sposób otwierania okien, które odgrywają dużą rolę w zapewnieniu komfortu i praktyczności łazienki.

Materiały, z których wykonuje się okna mogą być różne. Zazwyczaj okna do łazienki wykonywane są z takich materiałów jak PCV i aluminium. Najpopularniejsze są okna plastikowe, ponieważ zapewniają doskonałą izolację termiczną, odporność na wilgoć i korozję. Są również stosunkowo niedrogie, łatwe w montażu i wymagają minimalnej konserwacji.

Sposób otwierania okien również wpływa na funkcjonalność i komfort. Przyjrzyjmy się niektórym z nich:

 1. Okna przesuwne. Okna przesuwne zajmują mało miejsca i są łatwe do otwarcia. Nadają się do małych łazienek i zapewniają duży przepływ świeżego powietrza.
 2. Okna uchylne i obrotowe. Okna można otworzyć w dwóch pozycjach, uchylnej i obrotowej, co zapewnia dobrą wentylację i łatwy dostęp do czyszczenia.
 3. Okna składane. Okna uchylne można otworzyć uchylając je o kilka stopni, co pozwala na przewietrzenie pomieszczenia, ale nie otwiera się całkowicie.

Należy pamiętać, że okna łazienkowe powinny zapewniać skuteczną wentylację, aby usunąć wilgoć i zapobiec rozwojowi pleśni. Warto rozważyć montaż okien z trybem mikrowentylacji (element okucia tworzący szczelinę, przez którą może dostać się świeże powietrze).

Dekoracja okna w łazience

Odpowiedni projekt okien łazienkowych może zmienić zwykłą przestrzeń w prawdziwą wyspę komfortu i piękna. W tym samym czasie okna nie tylko zapewniają światło i wentylację, ale mogą stać się elementem akcentującym wnętrze.

Można wyróżnić następujące główne style projektowania:

 • Nowoczesny. Styl ten charakteryzuje się prostymi liniami, minimalistycznymi kształtami i brakiem zbędnych detali. Szklane okna łazienkowe bez ram lub z cienkimi metalowymi ramami doskonale sprawdzają się w tym wnętrzu.
 • Klasyczne. Okna w klasycznym stylu posiadają eleganckie elementy dekoracyjne, a parapety i zasłony uzupełniają przytulne wnętrze łazienki.

Dekoracja okna w łazience

Oprócz stylu możesz również wyróżnić pomysły na wystrój:

 • Witraże. Witraże mogą stać się prawdziwym dziełem sztuki we wnętrzu łazienki. Dodają koloru, światła i niepowtarzalnego klimatu.
 • Rolety rzymskie. Te eleganckie zasłony będą świetnym dodatkiem do okien w Twojej łazience. Dzięki nim możesz regulować poziom światła i prywatności.
 • Rośliny na parapecie. Dodaj życia i zieleni do swojej łazienki, umieszczając rośliny na parapecie. Wybierz gatunki, które lubią wilgotne środowisko.

Należy pamiętać, że okna powinny harmonijnie wpisywać się w ogólny projekt łazienki, pasując do jej stylu i kolorystyki. Wybór odpowiedniego koloru ramy i faktury szkła może pomóc w stworzeniu harmonijnego wyglądu łazienki. Wybierz kolory, które pasują do innych elementów łazienki, takich jak płytki, wyroby sanitarne i akcesoria.

Zalety okien w łazience

Okna łazienkowe mają szereg zalet, które dodają przestrzeni funkcjonalności i estetyki. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych z nich:

 1. Naturalne światło. Okna pomagają dostarczyć naturalne światło do łazienki, tworząc przyjemną i przytulną atmosferę. Pomaga to również zmniejszyć zależność od sztucznego oświetlenia i może zmniejszyć zużycie energii.
 2. Wentylacja. Okna łazienkowe sprzyjają skutecznej wentylacji, pomagając w usuwaniu wilgoci i zmniejszaniu poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Jest to ważne dla zapobiegania rozwojowi pleśni i tworzenia zdrowego środowiska.
 3. Estetyka. Okna mogą znacząco poprawić wygląd łazienki, dodając jej architektonicznego zainteresowania i elegancji.
 4. Zwiększenie przestrzeni wizualnej. Okna mogą stworzyć iluzję większej przestrzeni w małej łazience, rozszerzając widok na zewnątrz i naturę.
 5. Świeże powietrze. Okno w łazience wpuszczają do pomieszczenia świeże powietrze, tworząc świeże i zdrowe środowisko. Jest to szczególnie przydatne, jeśli Twój dom nie ma systemu wentylacji lub jeśli chcesz ograniczyć korzystanie z klimatyzacji.

Dzięki tym wszystkim korzyściom, instalacja okna w łazience może być świetnym dodatkiem do przestrzeni. Ważne jest, aby dokładnie rozważyć umieszczenie, projekt i materiały okna, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność i radość z łazienki.

Wady i potencjalne problemy

Podczas gdy okna łazienkowe mają swoje zalety, istnieją pewne wady i potencjalne problemy do rozważenia:

 1. Prywatność. Kwestie prywatności mogą pojawić się, jeśli okno jest zainstalowane na poziomie oczu lub bezpośrednio naprzeciwko domu sąsiada. Aby zapewnić prywatność, można zainstalować szkło matowe lub zastosować zasłony, moskitiery lub okiennice.
 2. Izolacja cieplna i dźwiękowa. Okna niskiej jakości lub źle zamontowane mogą powodować problemy z izolacją cieplną i dźwiękową. Wybór okien dwu czy trzyszybowe i ich profesjonalny montaż może pomóc uniknąć tych problemów.
 3. Okresowa konserwacja. Okna łazienkowe mogą wymagać częstszej konserwacji, zwłaszcza ze względu na narażenie na wilgoć. Na przykład takie okna mogą wymagać częstszego mycia.
 4. Wymagania bezpieczeństwa. W niektórych przypadkach okno w łazience mogą stwarzać potencjalne problemy z bezpieczeństwem, zwłaszcza jeśli znajdują się nad wanną lub prysznicem. Wybór odpowiedniego umiejscowienia i dodatkowej ochrony może pomóc uniknąć problemu.

Biorąc pod uwagę te wady, ważne jest, aby rozważyć wszystkie aspekty przed podjęciem decyzji o zainstalowaniu okna w łazience. Ważne jest, aby zasięgnąć porady eksperta, aby zapewnić właściwy wybór i instalację.

Wybór okna PCV łazienkowe

Wybierając okna do łazienki, należy zwrócić uwagę na rozmiar i kształt okien, materiały ramowe i rodzaje szkła. Rozmiar i kształt okna zależy od wielkości i stylu Twojej łazienki. Duże okna mogą zapewnić więcej światła i lepszą wentylację, ale mogą zagrozić prywatności. Małe okna zapewniają więcej prywatności, ale mogą ograniczać ilość naturalnego światła. Materiał ramy okiennej powinien być odporny na wilgoć i korozję. Okna PCV łazienkowe są najlepszym rozwiązaniem.

okna PCV łazienkowe

Szkło do okien łazienkowych powinno być odporne na wilgoć i zapewniać wymagany poziom prywatności. Na przykład szkło matowe może zapewnić potrzebny poziom prywatności. Okna te powinny móc się otwierać w celu wentylacji i łatwo zamykać w celu zachowania prywatności, dlatego warto rozważyć zainstalowanie klamek z zamkami, aby zapewnić bezpieczeństwo i kontrolę dostępu.

Projekt okien łazienkowych powinien być w harmonii z ogólnym projektem łazienki, pasującym do jej stylu i kolorystyki. Wybór odpowiedniego koloru ramy i tekstury szkła może pomóc w stworzeniu harmonijnego wyglądu łazienki. Wybierz kolory, które pasują do innych elementów łazienki, takich jak płytki, wyroby sanitarne i akcesoria. Dodaj osobowość do okien łazienkowych dzięki akcesoriom takim jak żaluzje, rolety lub kreatywne naklejki na szkło. A żeby proces wyboru był jak najbardziej wygodny i łatwy, przejdź do naszego konfiguratora okien.

Recenzje klientów i pytania

0.0

0 Recenzja

 • Wsyzstkie
 • Opinie
 • Pytania