icon

Profil REHAU

icon

Szybka dostawa

icon

Najlepsza cena

icon

Oszczędzanie czasu

 • icon

  Profil REHAU

 • icon

  Szybka dostawa

 • icon

  Najlepsza cena

 • icon

  Oszczędzanie czasu

5/5.0

Ocena google.

5/5

logo
pl

Jakie wybrać okna plastikowe na balkon?

TOP Technik

|

14.03.2023

collection-item

Jeśli planujesz remont na balkonie lub loggii, to właściwy wybór okien PCV jest jednym z najważniejszych etapów procesu. Okna na balkon lub loggię powinny być nie tylko pięknym uzupełnieniem do designu pomieszczenia, ale także zapewniać wysoką jakość i funkcjonalność.

Firma TOP Technik oferuje szeroki wybór okien plastikowe REHAU. W tym artykule dokładnie omówimy, jak właściwie wybrać okna PCV dla balkonu lub loggii, jakie typy balkonów i loggii istnieją, a także jakie korzyści daje wybór okien PCV.

Jak właściwie wybrać okna na balkon?

Prawidłowy wybór okien PCV na balkon lub loggię jest bardzo ważny, ponieważ zależy od tego nie tylko estetyka pomieszczenia, ale także jego komfort i funkcjonalność. Przy wyborze okien PCV do balkonu należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, takich jak rozmiar i design.

Nasza firma oferuje szeroki asortyment profili PCV do bloków balkonowych. Podstawowym wariantem jest REHAU EURO 60, który doskonale nadaje się do chłodnego zabudowania. Bardziej ciepłe i funkcjonalne systemy profili - REHAU EURO 70 i REHAU BRILLANT DESIGN będą lepszym wyborem dla loggii lub balkonu. Dostępne są również ekskluzywne systemy profili - REHAU GENEO i REHAU SYNEGO, które posiadają maksymalne właściwości w zakresie oszczędzania energii i izolacji akustycznej.

Przegląd podstawowych typów balkonów i loggii oraz ich cech

Aby dokonać właściwego wyboru okien PCV do balkonów i loggii, ważne jest zrozumienie cech różnych typów balkonów.

Zwykły balkon, rama balkonowa

Pierwszy i najbardziej powszechny typ to zwykły balkon. Konstrukcja składa się z czterech części, dwie z nich posiadają skrzydła, które można otwierać na bok lub odchylać do góry. Taki balkon zwykle znajduje się na tym samym poziomie co pomieszczenie i ma zwykłe położenie na południe lub zachód. Oprócz zwykłych balkonów, bardzo popularnymi są ramy balkonowe, które wykonuje się z dużej liczby okien PCV, połączonych ze sobą. To wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń balkonu.

Balkon panoramiczny

Balkon panoramiczny posiada duże okna, które zajmują praktycznie całą powierzchnię od podłogi do sufitu i zapewniają panoramiczny widok na miasto lub naturę. To daje możliwość podziwiania pięknego widoku z wysokości i zapewnia więcej światła do pokoju. Balkon panoramiczny jest jednym z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych typów balkonów. Taki typ balkonu najczęściej stosuje się w nowoczesnych budynkach z pięknymi krajobrazami, gdzie istnieje potrzeba uzyskania maksymalnej ilości naturalnego światła w pomieszczeniu.

Balkon panoramiczny

BPrzy wyborze okien PCV do balkonów ważne jest uwzględnienie rozmiaru i kształtu oraz własnych potrzeb, takich jak efektywność energetyczna, ochrona przed słońcem, izolacja akustyczna. Trzeba podejść do wyboru z dużą odpowiedzialnością, ponieważ konstrukcje balkonowe mają dużą powierzchnię. Zwykłe balkony mogą mieć standardową konstrukcję z czterema ścianami, z których dwie posiadają okna z otwieranymi skrzydłami. Panoramiczne balkony są bardzo popularne w ostatnich latach, ponieważ dodają oryginalności i stylu budynkowi. Jednak takie konstrukcje mają skomplikowany kształt i wymagają użycia specjalnych profili i pakietów okiennych, aby zapewnić niezawodność i efektywność energetyczną. Przy wyborze okien PCV do balkonu z wykuszem lub panoramicznego balkonu ważne jest zwrócenie uwagi na montaż i regulację okuć, aby zapewnić łatwe otwieranie i zamykanie okien.

Okna na balkon

Przy wyborze okien PCV na balkon warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak liczba i rozmieszczenie skrzydeł, design i kolor profili, typ szkła i wiele innych. Nasza firma TOP Technik oferuje szeroki wybór okien PCV, które uwzględniają wszystkie wymagania i preferencje klientów.

Jak wybrać pakiet szybowy na balkon i loggię

Jednym z ważnych aspektów przy wyborze okien PCV do balkonów i loggii jest odpowiedni wybór pakietów szybowych. Pakiety szybowe składają się z dwóch lub więcej szklanych płyt, które posiadają specjalne właściwości techniczne w celu zwiększenia efektywności energetycznej i izolacji akustycznej.

Podstawowe rodzaje szyb:

 • Szyby jednokomorowe.
 • Szyby dwukomorowe.
 • Szyby energooszczędne.
 • Szyby przeciwsłoneczne.
 • Szyby bezpieczne.

Szyby jednokomorowe to proste i przystępne warianty, które są odpowiednie dla balkonów nieogrzewanych (zimnych). Takie szyby składają się z dwóch warstw szkła, dlatego są znacznie mniej wydajne w zakresie izolacji cieplnej i akustycznej niż szyby dwukomorowe.

Szyby dwukomorowe to bardziej energooszczędny wariant. Składają się one z trzech warstw szkła i dwóch przestrzeni powietrznych (komór). Przestrzenie powietrzne odgrywają ważną rolę w oszczędzaniu energii, ponieważ zmniejszają przemieszczanie się ciepła między środowiskiem zewnętrznym a wewnętrznym. Dzięki temu szyby dwukomorowe są bardziej wydajne niż szyby jednokomorowe.

Energooszczędne szyby są stosowane w celu maksymalizacji oszczędności energii. Posiadają one specjalne powłoki, które zapewniają minimalną przewodność cieplną oraz maksymalne zachowanie ciepła.

Nasza firma TOP Technik oferuje szeroki asortyment szyb do okien PCV na balkon i loggię, które spełniają wszystkie wymagania i oczekiwania klientów.

Należy również wziąć pod uwagę, że dla zimnego zadaszenia nadają się systemy profili REHAU EURO 60 i jednokomorowe szyby, a dla ciepłego zadaszenia nadają się wszystkie pozostałe systemy REHAU EURO 70, REHAU BRILLANT DESIGN, REHAU GENEO i REHAU SYNEGO.

Ponadto, przy wyborze szyb należy wziąć pod uwagę położenie Twojego domu. Jeśli mieszkasz w strefie podwyższonego hałasu (okna wychodzą na ulicę, przystanek itp.), bardziej wskazane jest instalowanie szyb z wykorzystaniem szkła trójwarstwowego. Ponadto, jeśli Twój balkon lub loggia znajduje się od strony słonecznej, zaleca się instalowanie szyb z powłoką przeciwsłoneczną, które pozwolą zmniejszyć napływ ciepła do pomieszczeń latem i zwiększyć izolację cieplną zimą.

Montaż okien PCV na balkonie i loggii

Montaż okien PCV na balkonie lub loggii to ważny etap procesu instalacji. Od prawidłowego montażu zależy trwałość użytkowania okien, ich efektywność energetyczna i izolacyjność akustyczna.

Cena na plastikowe okna na balkonie

Cena na okna z PCV dla balkonów i loggii może znacznie się różnić w zależności od producenta, użytych materiałów i cech okien.

Jednym z ważnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze okien z PCV na balkon, jest ich cena. Cena na okna z PCV zależy od kilku czynników, takich jak typ profilu, typ szkła, rozmiar okien i trudność montażu.

Typ profili

Jednakże, warto zaznaczyć, że cena na plastikowe okna na balkon może znacznie różnić się od rynkowej, jeśli zwrócisz się do profesjonalistów od firmy DostawaOkien.pl. Gwarantujemy najlepszą jakość na rynku, po cenie fabryki producenta, oraz bezpłatną konsultację i dobór optymalnego wariantu okien dla Twojego balkonu lub loggii. Skontaktuj się z nami teraz, a my z chęcią pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru oraz zapewnimy nienaganną jakość.

Jednym z głównych aspektów, które wpływają na cenę plastikowych okien dla balkonów i loggii jest system profili. Od modelu profilu (REHAU ECOSOL 60, REHAU EURO 70, REHAU BRILLANT, REHAU GENEO lub REHAU SYNEGO) oraz jego montażowej głębokości w milimetrach (szerokość), ilości komór i wskaźników energooszczędności zależy koszt konstrukcji okna.

Kolor profilu

Kolor profilu również ma wpływ na cenę - standardowy biały - jest najtańszą opcją. Jeśli chcesz więcej opcji, możesz wybrać kolorowy profil lub profil z teksturą pod drewno.

Szyba

Innym aspektem, który wpływa na cenę okien PCV - jest szyba. Najtańszą opcją jest jednokomorowa szyba, dwukomorowa lub dwukomorowa z oszczędnością energii będzie kosztować więcej. Przestrzeń między szybami może być wypełniona gazem inerckim argonem, a do maksymalnej oszczędności energii stosuje się ciepłą ramkę dystansową. Szyba sama w sobie może być prosta lub mieć pewne powłoki dla efektywności energetycznej, ochrony przed hałasem lub promieniami słonecznymi. Może być również szyba ochronna z triplexem, hartowana lub ich kombinacja.

Okuć okiennych

Okuć okiennych również wpływa na cenę okien PCV. Jeśli standardowa fornitura jest najtańszą opcją, to wzmocniona, z antywłamaniową lub ukrytą forniturą będzie kosztować więcej. Nasza firma używa jakościowej niemieckiej furnitury Winkhaus, która zapewnia niezawodne mocowanie skrzydeł, wygodne otwieranie i zamykanie okien oraz ochronę przed włamaniem (jako dodatkową opcję). Również kolor fornitury wpływa na cenę. Dostępne są różne kolorowe warianty. Klienci mogą wybrać kolor fornitury, który najlepiej odpowiada stylowi ich domu lub mieszkania.

Rozmiary i kształt konstrukcji

Rozmiary i kształt konstrukcji to kolejne czynniki, które wpływają na cenę okien PCV dla balkonów i loggii. Im większa konstrukcja, tym większa jej waga i rozmiary szyby, co wymaga wzmocnionej furnitury i profili, co z kolei zwiększa koszt produkcji. W ten sposób zamówienie większej konstrukcji o większych wymiarach i szybach będzie kosztować więcej niż standardowa opcja.

Dodatkowo, forma konstrukcji może wpłynąć na wartość okien PCV. Standardowe prostokątne kształty są najtańszą opcją, ponieważ są łatwe do wykonania. Jednak jeśli klient chce bardziej skomplikowaną formę, taką jak trójkątne, łukowe, okrągłe lub trapezowe, wymaga to dodatkowej pracy i materiałów, co zwiększa koszt produkcji i montażu.

Dlatego przy wyborze okien PCV na balkon lub loggię ważne jest uwzględnienie wszystkich czynników, które wpływają na ich wartość, i dokonanie wyboru, który odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom. Firma "DostawaOkien.pl" oferuje szeroki wybór okien PCV różnych kształtów, rozmiarów i konfiguracji z profilami REHAU od podstawowego do premium, aby zaspokoić potrzeby każdego klienta.

Podsumowanie

Podsumowując, wybierając okna PCV na balkon lub loggię, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim należy uwzględnić rodzaj balkonu lub loggii, rozmiar i design. Ważne jest wybranie optymalnego systemu profili w zależności od warunków eksploatacji i budżetu, a w tym względzie okna PCV od REHAU są doskonałym wyborem. Ponadto równie ważne jest dobranie odpowiedniego pakietu szybowego uwzględniającego efektywność energetyczną, izolację akustyczną i wymagania estetyczne. Profesjonalny montaż okien PCV na balkonie lub loggii to gwarancja jakości i trwałości konstrukcji. Firma DostawaOkien.pl oferuje szeroki asortyment okien z systemami profili REHAU oraz gwarantuje jakość konstrukcji z gwarancją. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru.

Recenzje klientów i pytania

0.0

0 Recenzja

 • Wsyzstkie
 • Opinie
 • Pytania