icon

Profil REHAU

icon

Szybka dostawa

icon

Najlepsza cena

icon

Oszczędzanie czasu

 • icon

  Profil REHAU

 • icon

  Szybka dostawa

 • icon

  Najlepsza cena

 • icon

  Oszczędzanie czasu

5/5.0

Ocena google.

5/5

logo
pl

Trendy okienne na rok 2022

TOP Technik

|

08.03.2022

collection-item

Przede wszystkim każdy stara się montować wysokiej jakości, ciepłe i proste w obsłudze okna i drzwi. „Praktyczny” nie oznacza „niepiękny”. Jeśli chcesz, aby projekt domu lub mieszkania wyróżniał się na tle innych budynków, wyglądał nowocześnie, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Systemy przesuwne i panoramiczne okna – Must Have na kolejne 10 lat

Jakie są rodzaje systemów przesuwnych?

Istnieje trzy rodzaje systemów przesuwnych: bezramowe systemy przeszklenia, aluminiowe i metalowo-plastikowe systemy przesuwne.

Takie systemy można stosować zarówno do zabudowy balkonów, tak i przegródek biurowych, wszystko zależy od potrzeb kupującego, właściwości materiałów i kosztów. Każdy projekt, jeśli jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, przetrwa co najmniej 10 lat.

Jakie są zalety systemów przesuwnych i przeszkleń panoramicznych?

Oszczędzanie przestrzeni. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej.

Więcej światła. Zwiększa się ilość światła w pomieszczeniu, co pozwala zaoszczędzić energię elektryczną.

Wizualnie powiększa się przestrzeń. Nowoczesny i niepowtarzalny design. Wygląda oryginalnie. Ponieważ wygląd zewnętrzny budynku charakteryzuje gust i charyzmę właściciela, systemy przesuwne i panoramiczne przeszklenia pozytywnie wyróżniają go spośród innych o tak charakterystycznym elemencie.

Decyzja o kolorze. Systemy przesuwne i panoramiczne systemy przeszklenia mogą być wykonane w dowolnym kolorze wg palety RAL wraz z efektem drewna, w zależności od projektu pomieszczenia lub budynku, w którym są montowane. Metody zdobienia: malowanie i laminowanie.

Szkło energooszczędne. Można zastosować szkło Low-e lub Climaguard Solar.

Jakie typy systemów przesuwnych proponujemy ?

Ponieważ systemy przesuwne i przeszklenia panoramiczne zwykle są duże, polecamy wybierać produkty wyłącznie z wysokiej jakości profili, odpornym na uderzenia szkłem i niezawodnymi okuciami. Z każdym typem przeszklenia, o którym możesz przeczytać poniżej, możesz obliczyć cenę i w prosty sposób zamówić online na naszej stronie internetowej.

Przeszklenia bezramowe

«Glassgarmony» to podwieszane systemy bezramowe, w których skrzydła parkują się po prostu przesuwając je pod ścianę. Przeznaczone są do szklenia dużych witryn sklepowych, sekcji w centrach handlowych, restauracjach, altanach, do tworzenia przegród wewnętrznych.

«Acсordeon» to zawieszony równolegle system przesuwny, w pozycji otwartej tworzą książkę, która jest umieszczona prostopadle do otworu.

«Balkon» to system, skrzydła którego poruszają się wraz z mocowaniem na prowadnicach dolnych i górnych, w pozycji otwartej tworzą książkę z kartek w układzie prostopadłym do otworu.

«Przesuwne - systemy równolegle przesuwne» działające na zasadzie szafy przesuwnej: drzwi przesuwają się po dolnej prowadnicy, w pozycji otwartej tworzą książkę. Przeznaczone są do szklenia altan, werand, tarasów, pawilonów, do tworzenia przeszkleń w pomieszczeniach.

Systemy aluminiowe

Altest pony - przesuwny system aluminiowy. Stosowany do szklenia loggii, balkonów, tarasów i ogrodów zimowych, do montażu przegród ruchomych w biurach lub drzwiach biurowych.

Aluminiowe drzwi podnoszono-przesuwne HS 77 - przegroda łącząca pomieszczenia lub ogrody zimowe z otoczeniem zewnętrznym, służy jako wygodne wyjście na balkon, taras. Konstrukcja profili umożliwia wykonanie ekskluzywnych drzwi o dużych rozmiarach. Ze względu na swoje właściwości system ten jest często stosowany zarówno w rezydencjach, apartamentach czy hotelach.

Automatyczny system przesuwny. Bazuje się na mechanizmie z napędem elektrycznym, który uruchamia skrzydła drzwi.

Systemy przesuwne metalowo-plastikowe

Korsa Sliding System - konstrukcja przesuwna, w której skrzydła rozsuwają się, a w pozycji otwartej nie przeszkadzają w poruszaniu się po balkonie; używany do szklenia balkonów, loggii, ogrodów zimowych, altan czy szklarni, jako przegrody biurowe.

System uchylno-przesuwny to drzwi metalowo-plastikowe z profilu REHAU z trzema trybami otwierania, które chronią pomieszczenie przed zimnem, wilgocią i hałasem z ulicy.

Accordeon to drzwi, w których koniecznym jest otwieranie ich na całą szerokość otworu i brak miejsca na wyjście systemu przesuwnego, składa się na bok otworu i nie wymaga dodatkowej przestrzeni do otwierania.

System przesuwny Synego Slide drzwi, w których skrzydło najpierw odsuwa się od ościeżnicy, a następnie przesuwa się do niej równolegle;
Drzwi podnoszono-przesuwne REHAU GENEO HST przeznaczone są do aranżacji dużych otworów, których zasada działania jest zbliżona do szaf przesuwnych.

Przeszklenia panoramiczne i francuskie

Wcześniej balkony bez podłogi lub z bardzo małą podłogą nazywano przeszkleniem francuskim. Balustrady w takich konstrukcjach balkonowych były montowane od zewnątrz. Montowały je osoby, które nie planowały wykorzystanie balkonu do celów rekreacyjnych, miały na pierwszym miejscu piękne wnętrze. Teraz panoramicznym przeszkleniem nazywane są również zwykłe balkony, w których przeszklenie jest do podłogi bez nakładek.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zawsze chętnie odpowiemy i pomożemy. Na naszej stronie internetowej możesz sprawdzić cenę, porównać kolekcje oraz zamówić okna, systemy przesuwne, drzwi.

 

Recenzje klientów i pytania

0.0

0 Recenzja

 • Wsyzstkie
 • Opinie
 • Pytania