icon

Profil REHAU

icon

Szybka dostawa

icon

Najlepsza cena

icon

Oszczędzanie czasu

 • icon

  Profil REHAU

 • icon

  Szybka dostawa

 • icon

  Najlepsza cena

 • icon

  Oszczędzanie czasu

5/5.0

Ocena google.

5/5

logo
pl

Trendy okienne 2023

TOP Technik

|

29.03.2023

collection-item

Planujesz budowę lub remont w 2023 roku? A może po prostu chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami w architekturze i designie? W takim razie temat modnych okien i stylowego wykończenia otworów w ścianach na pewno Cię zainteresuje. Jakie okna będą popularne w tym roku i w ciągu następnych pięciu lat? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Mówiąc o trendach okiennych, zwykle mamy na myśli wizualną część, czyli wygląd zewnętrzny. Jednak nie należy zapominać o "wnętrzu". Istnieją rzeczy, które nie są widoczne gołym okiem, ale odgrywają kluczową rolę w wyborze okien. Głównym parametrem, na który zwraca się uwagę, jest bezpieczeństwo. Ale na czym polega bezpieczeństwo okien?

Oto kilka kluczowych elementów:

 • Szyby z hartowanego szkła odpornego na uderzenia. Obecnie istnieją dwa najczęściej stosowane rodzaje szkła ochronnego: szkło trójwarstwowe i hartowane szkło. Prawdopodobieństwo rozbicia takiego szkła jest znacznie mniejsze w porównaniu z zwykłym szkłem. Jednak nawet w przypadku rozbicia ryzyko odniesienia obrażeń od odłamków jest minimalne.
 • Okucia zapewniające szczelność i równomierne działanie okna przez cały czas eksploatacji. Dzięki wyposażeniu okuć w elementy antywłamaniowe można zwiększyć poziom odporności na włamanie, co zmniejsza ryzyko wtargnięcia nieproszonych gości. Okna z antywłamaniowymi okuciami są szczególnie istotne dla właścicieli prywatnych domów i mieszkańców mieszkań na parterze.
 • Montaż odgrywa ważną rolę z kilku powodów. Po pierwsze, zachowanie właściwości izolacyjnych okna. Po drugie, jakościowy montaż zapewnia zachowanie geometrii konstrukcji przez cały czas użytkowania okien. I po trzecie, solidnie zamontowane okna nie ulegną wpływowi warunków atmosferycznych ani innych czynników.

Technologie okien nie stoją w miejscu, producenci okien stale opracowują nowe produkty i rozwiązania. Na przykład wygodna wentylacja równoległa (szyba przesuwa się o 6 mm wzdłuż całego obwodu okna), synchronizacja z inteligentnym domem i czujnikami powiadomień, najnowsze materiały, z których wykonane są nowoczesne systemy profili. Wszystkie te innowacyjne rozwiązania są dostępne w firmie Dostawaokien.pl.

Wygląd zewnętrzny

Jeśli udało nam się rozeznać się w "wnętrzu" okien, przechodzimy teraz do ich wizualnej części. Jakie projekty okien będą popularne w 2023 roku?

W tym roku spodziewa się wzrostu popytu na okna o neutralnych kolorach i minimalistycznym designie, które pozwalają harmonijnie łączyć się z każdym wnętrzem. Zaokrąglone krawędzie ustępują miejsca prostym liniom klamek, które dobrze pasują do nowoczesnych pomieszczeń.

Klasyczny design okien

Dla niektórych może się wydawać, że białe okna straciły swoją aktualność. Jednak liczby mówią co innego: białe okna z PCV są najpopularniejszym wyborem klientów. Świetnie wpisują się w każde wnętrze niezależnie od ogólnego stylu pomieszczenia i dominujących kolorów w nim. Białe okna PCV zawsze będą aktualne dzięki swojej uniwersalności i dostępności.

Ciemne odcienie

Jako przeciwwagę do białego koloru coraz częściej nasi klienci zamawiają okna w ciemnych odcieniach. To stylowe rozwiązanie projektowe, które zachowa swoją popularność także w 2023 roku. Okna w ciemnych tonacjach stały się oddechem świeżego powietrza dla tych, którzy znużyli się klasyką. Szczególnie popularnymi odcieniami są antracytowy niebieski i matowa czerń. Ciemne odcienie pokazują, że okna mogą być stylowe. A połączenie czarnych okien z jasnym wnętrzem może dać naprawdę doskonały efekt.

Laminowanie pod drewno

Kilka lat temu okna PCV z laminatem pod drewno były niezwykle popularne. Jednak dzisiaj popyt na takie okna widocznie się zmniejsza, ponieważ klienci preferują jednolite matowe kolory. Niemniej jednak, okna z laminatem pod drewno mogą być pięknym uzupełnieniem wnętrza.

Naturalne kolory

Odcienie naturalnych materiałów, takich jak kamień i metal, będą stawać się coraz bardziej popularne. Okna w takich kolorach doskonale uzupełniają minimalistyczne wnętrza oraz projekty w stylu skandynawskim. Jeśli podoba Ci się wygląd naturalnych materiałów, takich jak metal, w wnętrzu - polecamy zwrócić uwagę na okna aluminiowe.

Dla prywatnych domów ważne będą duże panoramiczne okna oraz systemy przesuwne. Okna o dużych rozmiarach pozwalają na więcej naturalnego światła w pomieszczeniu. To praktycznie niezawodny wybór dla właścicieli nowoczesnych domów jednorodzinnych. Nie należy również zapominać o oknach antywłamaniowych - dodatkowa ochrona nigdy nie jest zbyt duża.

Podsumujmy, jakie powinny być nowoczesne okna w 2023 roku? Bezpieczne, niezawodne, innowacyjne i stylowe. Modne trendy w projektowaniu okien z tworzyw sztucznych i aluminiowych mogą być przydatnym punktem odniesienia do określenia tego, co jest dostępne na rynku. Jednak zawsze należy brać pod uwagę własne upodobania estetyczne - przede wszystkim okna powinny się Tobie podobać.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze okien, skontaktuj się z naszymi menedżerami i zostaw zapytanie na naszej stronie.

Recenzje klientów i pytania

0.0

0 Recenzja

 • Wsyzstkie
 • Opinie
 • Pytania