icon

Profil REHAU

icon

Szybka dostawa

icon

Najlepsza cena

icon

Oszczędzanie czasu

 • icon

  Profil REHAU

 • icon

  Szybka dostawa

 • icon

  Najlepsza cena

 • icon

  Oszczędzanie czasu

5/5.0

Ocena google.

5/5

logo
pl

Jak wybrać wysokiej jakości drzwi wejściowe?

TOP Technik

|

16.08.2023

collection-item

Wybór drzwi wejściowych do twojego domu to istotny krok w zapewnieniu efektywności energetycznej, bezpieczeństwa, komfortu i estetyki. Solidne drzwi wejściowe nie tylko zabezpieczą twój dom przed niepożądanymi gośćmi, ale także dodadzą mu stylu i charakteru. Jak więc wybrać odpowiednie drzwi, które spełnią wszystkie twoje potrzeby? W tym artykule opowiemy o tym, jak wybrać drzwi wejściowe, jakie są dostępne rodzaje i na jakie kryteria warto zwracać uwagę.

Materiały i trwałość

Pierwszym i być może najważniejszym krokiem jest wybór materiału na twoje drzwi wejściowe. Najpopularniejsze materiały to metal, drewno, szkło i materiały kompozytowe. Każdy materiał ma swoje zalety i wady. Drewno nadaje naturalny, ciepły wygląd, metal, tak jak aluminium, jest bardzo wytrzymały i odporny, a szkło może podkreślić styl domu. Materiały kompozytowe łączą zalety różnych materiałów i przy wyborze wysokiej jakości są odporne na warunki atmosferyczne.

Szczególną uwagę zalecamy zwrócić na drzwi wejściowe aluminiowe. Oto dlaczego: cechują się one niezawodnością, trwałością, odpornością na temperatury oraz szerokim wyborem rozwiązań designerskich. Panele aluminiowych drzwi wejściowych to idealny wybór dla twojego domu.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych cech drzwi wejściowych. Powinny one mieć solidną konstrukcję, która utrudnia nieautoryzowane wtargnięcie do budynku. Dobrze jest wybierać drzwi z wielopunktowymi zamkami, rozmieszczonymi na różnych poziomach wysokości.

Zastosowana w naszych drzwiach armatura Winkhaus oferuje wiele konfiguracji i opcji. Łatwo będzie wybrać armaturę odpowiednią dla twojego domu, zgodnie z twoimi wymaganiami. Drzwi wejściowe aluminiowe mogą być wyposażone w armaturę odpowiadającą wymogom klasy antywłamaniowej RC-2.

Pamiętaj: aby antywłamaniowość domu działała na 100%, musisz zadbać nie tylko o drzwi, ale także o okna. Zabezpieczając wszystkie potencjalne otwory okienne i drzwiowe, znacznie zmniejszasz ryzyko wtargnięcia intruzów do swojego domu.

Izolacja termiczna i efektywność energetyczna

Drzwi są jednymi z głównych punktów potencjalnych strat cieplnych w budynku. Ważne jest, aby były dobrze izolowane i miały wysokie parametry izolacji termicznej. To pomoże obniżyć koszty ogrzewania i sprawi, że twój dom będzie bardziej energooszczędny.

Dzięki unikalnej konstrukcji profilu aluminiowego z wkładkami termicznymi, aluminiowe drzwi wejściowe mają doskonałe parametry izolacji termicznej (Ud od 0,8 W/m²K) i skutecznie chronią przed zimnem zimą i upałem latem. Aluminiowe drzwi wejściowe zapewniają komfort w domu niezależnie od pogody na zewnątrz.

Projekt i styl

Projekt drzwi wejściowych powinien harmonizować ze stylem budynku. Wybieraj drzwi, które pasują do ogólnego stylu budynku i, co najważniejsze, które się tobie podobają. Co więcej, aluminiowe drzwi będą wyglądać świetnie zarówno w klasycznych budynkach, jak i we współczesnej architekturze.

Bogaty wybór opcji wizualnego wykończenia aluminiowych drzwi pozwala stworzyć unikalne drzwi, które staną się piękną częścią projektu architektonicznego budynku.

Wybór wysokiej jakości drzwi wejściowych to inwestycja w bezpieczeństwo, komfort i wygląd zewnętrzny twojego domu. Staranne badania, uważny wybór materiałów i projektu, a także współpraca z rzetelnym producentem pomogą ci dokonać właściwego wyboru, który będzie cię cieszyć przez wiele lat.

Masz dodatkowe pytania dotyczące drzwi wejściowych aluminiowych? Skontaktuj się z naszymi menedżerami pod numerem telefonu +48459569750 lub pozostaw zapytanie na naszej stronie internetowej. Nasi profesjonalni menedżerowie z przyjemnością ci pomogą i doradzą najlepszą opcję.

Recenzje klientów i pytania

0.0

0 Recenzja

 • Wsyzstkie
 • Opinie
 • Pytania