icon

Profil REHAU

icon

Szybka dostawa

icon

Najlepsza cena

icon

Oszczędzanie czasu

 • icon

  Profil REHAU

 • icon

  Szybka dostawa

 • icon

  Najlepsza cena

 • icon

  Oszczędzanie czasu

5/5.0

Ocena google.

5/5

logo
pl

Jak wybrać okna prawidłowo? Główne aspekty

TOP Technik

|

04.03.2023

collection-item

Aluminiowe i plastikowe okna stały się popularne dzięki swojej wysokiej efektywności energetycznej, trwałości i dobrym właściwościom izolacji akustycznej. Są one wytwarzane z profili PCV (polichlorku winylu) lub aluminiowych profili. Jednak, ponieważ na rynku istnieje wiele opcji okien, może być trudno określić, które okno będzie najlepszym wyborem dla Twojego domu lub mieszkania. W tym artykule omówimy kilka podstawowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze okien z PVC.

Jak wybrać odpowiedni profil okienny?

Оczywiście, jednym z najważniejszych elementów okien z PCV jest profil. Odpowiada on za wytrzymałość i stabilność konstrukcji, a także za energooszczędność i izolację akustyczną. Przy wyborze profilu zwróć uwagę na następujące parametry:

 • Materiał. Profile okienne mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejszymi są PVC i aluminium. Każdy materiał ma swoje zalety i wady, które wpływają na trwałość, estetykę, właściwości termiczne i koszty.
 • Grubość profilu (głębokość montażowa). Okna z większą grubością profilu mają lepsze właściwości izolacyjne pod względem cieplnym i akustycznym.
 • Energooszczędność. Sprawdź wskaźnik oporu cieplnego (R). Im wyższy ten wskaźnik, tym okno jest bardziej energooszczędne.
 • Izolacja akustyczna. Jeśli mieszkasz w hałaśliwej okolicy, wybierz profile okienne z trzema uszczelkami i możliwością zainstalowania jak najgrubszego pakietu szybowego, aby zmniejszyć poziom hałasu zewnętrznego.
 • Styl i design. Wybierz profile okienne, które pasują do stylu architektonicznego Twojego domu i odpowiadają Twoim estetycznym preferencjom. Zwróć uwagę na kształt, kolor i rozmiar okien.
 • Gwarancja i serwis. Wybierz producenta lub dostawcę z dobrą reputacją. Preferuj znane i sprawdzone marki, które spełniają międzynarodowe standardy jakości. Na przykład Rehau.

Jaki wybrać pakiet szybowy?

Wybór pakietu szybowego zależy od twoich potrzeb i preferencji pod względem izolacji termicznej, akustycznej, bezpieczeństwa i designu. Oto niektóre z najpopularniejszych rodzajów pakietów szybowych:

 1. Pakiet jednokomorowy. Składa się z dwóch warstw szkła z przestrzenią powietrzną lub gazową między nimi. Oferuje podstawowy poziom izolacji termicznej i akustycznej. Jest to bardziej ekonomiczna opcja, odpowiednia do nieogrzewanych pomieszczeń i konstrukcji wewnętrznych.
 2. Pakiet dwukomorowy. Składa się z trzech warstw szkła z dwiema przestrzeniami powietrznymi lub gazowymi między nimi. Oferuje lepszą izolację termiczną i akustyczną w porównaniu z pakietem jednokomorowym. Jest to dobry wybór dla regionów o zimnym klimacie lub z podwyższonym poziomem hałasu
 3. Pakiet szybowy z powłoką energooszczędną. Te pakietu szybowe mają cienką powłokę metalową na jednej lub kilku powierzchniach szkła, która pomaga zatrzymać ciepło w pomieszczeniu zimą i odbijać ciepło słoneczne latem.
 4. Pakiet szybowy wielofunkcyjny. Mogą one obejmować różne kombinacje cech, takich jak bezpieczeństwo, ochrona przed słońcem i elementy dekoracyjne. Te pakietu szybowe oferują więcej możliwości dostosowania do twoich potrzeb i preferencji.

Przy wyborze najlepszego pakietu szklanego ważne jest uwzględnienie czynników, takich jak warunki klimatyczne, poziom hałasu zewnętrznego i efektywność energetyczna. Przeanalizuj swoje potrzeby lub skonsultuj się z ekspertami, aby uzyskać poradę dotyczącą optymalnego rozwiązania dla Twojego domu.

Poprawny wybór okuć okiennych

Wybór niezawodnej i wysokiej jakości okuć okiennych jest ważnym aspektem zapewnienia trwałości i wygody okien. Każda okucia ma swój zestaw opcji, od których zależy funkcjonalność samych okien.

Poniżej przedstawiono kilka wskazówek dotyczących wyboru najlepszych okuć dla twojego okna:

 1. Bezpieczeństwo. Wybierz okucia z antywłamaniowymi blokadami i systemami blokowania, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.
 2. Funkcjonalność. Wybierz okucia, które zaspokoją twoje potrzeby funkcjonalne, w tym różne tryby otwierania, wygodne uchwyty i regulowane zawiasy.
 3. Projektowanie. Wybierz okucia, które pasują do projektu twojego okna i ogólnego stylu pomieszczenia. Zwróć uwagę na materiały i kolor.
 4. Budżet. Określ swój budżet i wybierz okucia, które oferują najlepsze stosunek jakości do ceny. Zwróć uwagę na gwarancję i dostępność obsługi serwisowej.
 5. Producent. Wybieraj znane i niezawodne marki, które mają doskonałą reputację i opinie od konsumentów, takie jak Winkhaus, GU i inne.

Warto pamiętać, że płatna usługa serwisowania niskiej jakości okuć może kosztować więcej niż zakup okien z wysokiej jakości mechanizmami.

Z okuciami Winkhaus można otrzymać następujące dodatkowe opcje:

Stopniowe uchylenie MSL-OS - mechanizm używany jako dodatkowy element okucia (może być zainstalowany nawet po zamontowaniu okna), który zapewnia stopniowe mikrowietrzenie. Taki tryb otwierania zapewnia wygodne ustawianie mikrowentylacji.

Stopniowe uchylenie MSL-OS

Element wielofunkcyjny DFE to mechanizm spełniający dwie funkcje: blokuje klamkę przed nieprawidłowym otwarciem okna oraz służy jako dodatkowa para antywłamaniowa.

Element wielofunkcyjny DFE

Wielofunkcyjny element TFE - mechanizm wykonujący trzy funkcje: blokowanie klamki przed nieprawidłowym otwarciem okna, blokowanie drzwi balkonowych i dodatkowa para przeciwwłamaniowa.

Wielofunkcyjny element TFE

Jakie wybrać okna do domu i mieszkania?

Przykładem systemu profilowego Rehau rozważmy, jakie okna wybrać do domu i mieszkania. Przyjrzyjmy się różnym profilom okiennym w połączeniu z różnymi pakietami szybowymi. Wszystkie okucia będą z firmy Winkhaus.

Euro-Design 60 to wysokiej jakości podstawowy system, który najczęściej stosuje się w połączeniu z jednokomorowym pakietem szklanym do zastosowania w pomieszczeniach nieogrzewanych (na balkonach, tarasach, werandach, garażach, strychach, pomieszczeniach gospodarczych itp.), ściankach działowych i wyjściach na zadaszony balkon. Okna z systemu Euro-Design 60 z dwukomorowym pakietem szklanym są często wybierane przez klientów z ograniczonym budżetem na mieszkania, sklepy, biura i inne pomieszczenia z centralnym ogrzewaniem.

Euro-Design 70 to optymalny wybór pod względem stosunku ceny do efektywności energetycznej. Dlatego klienci najczęściej wybierają system Euro-Design 70 spośród wszystkich systemów. W połączeniu z pakietem szklanym o oszczędności energii, ten system może być stosowany do mieszkań, nowoczesnych biur lub prywatnych domów z ograniczonym budżetem.

Brillant-Design to kolejny pięciokomorowy system profilowy, wyróżniający się półokrągłym kształtem klamki na zewnątrz okna. Najczęściej wybierany jest do zastosowania w prywatnych domach.

Synego MD - to system dla wymagających klientów. Okna z Synego MD są stosowane nie tylko do pomieszczeń z indywidualnym ogrzewaniem, ale także do obiektów, gdzie istnieją określone wymagania co do izolacji cieplnej i akustycznej.

Geneo - to system dla perfekcjonistów, dla tych klientów, którzy stawiają na pierwszym miejscu kwestie komfortu, przytulności i jakości. Zwykle Geneo jest wybierane do zeszklenia nowoczesnych domów jednorodzinnych i biur, zawsze w połączeniu z energooszczędnymi szybami. Wersja z termowkładkami, Geneo PHZ, spełni wymagania nawet przy budowie domów pasywnych.

Rodzaj montażu ma znaczenie

Istnieje kilka rodzajów montażu okien, które są stosowane w zależności od struktury budynku, typu okna i specyficznych potrzeb właścicieli. Oto niektóre z najczęstszych:

Podstawowy montaż

Podstawowy montaż - montaż, który obejmuje zamocowanie konstrukcji w otworze i wypełnienie szczeliny montażowej pianą. Bez zamknięcia szczeliny montażowej materiałami paro- i hydroizolacyjnymi. Taki montaż nie odpowiada wymaganiom normy ukraińskiej DSTU i szczelina montażowa w nim pozostaje niechroniona przed wpływem atmosferycznym. Wykonanie tego montażu nie jest zalecane, ale ten montaż jest najtańszy. Dlatego klienci nadal go wybierają.

Ciepły montaż

Ciepły montaż okien - ten montaż na różnicę od poprzedniego, obejmuje ochronę szczeliny montażowej paro i hydroizolacyjnymi materiałami. Te materiały solidnie chronią szczelinę montażową przed wilgocią, a więc przed jej zniszczeniem i przemarzaniem.

Z wnętrza szczelina montażowa jest zamykana folią paroizolacyjną, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci z powietrza do piany.

Na zewnątrz szczelina montażowa jest zamykana taśmą PSUS dla otworów z ramką lub taśmą hydroizolacyjną dla otworów bez ramki. Taka taśma zapobiega przedostawaniu się wody do piany od strony ulicy i wypuszcza wilgoć w postaci pary na zewnątrz.

Po montażu należy zamknąć szw montażowy w ciągu trzech tygodni od momentu montażu. Jeśli zostanie on pozostawiony na dłuższy okres czasu, pianka i taśmy izolacyjne ulegną uszkodzeniu pod wpływem promieniowania UV i nie będą spełniać swojej funkcji.

Najlepsze okna PCV od niezawodnej firmy

Podsumowując powyższe aspekty, można stwierdzić, że przy wyborze okien PCV ważne jest zwrócenie uwagi na jakość profilu okiennego, okuć, pakietów szybowych i montażu. Jednak pamiętaj, że okna to nie tylko jakościowe elementy, ale również przestrzeganie technologii produkcji na wszystkich etapach, jakość sprzętu na linii produkcyjnej, kontrola konstrukcji na kluczowych etapach produkcji. Dlatego firma TOP Technik oferuje wysokiej jakości okna z profilu Rehau, który wyróżnia się trwałością, izolacją termiczną i akustyczną. Okucia Winkhaus zapewniają bezpieczeństwo, wydajność energetyczną i wygodę korzystania z okien. Wszystkie procesy technologiczne w firmie są ściśle kontrolowane.

Wybierając nas, otrzymujesz produkt znanej marki, która oferuje doskonałe stosunek jakości do ceny oraz niezawodne wsparcie i obsługę.

Recenzje klientów i pytania

0.0

0 Recenzja

 • Wsyzstkie
 • Opinie
 • Pytania