System profilu
7komorowe
Głębokość ramy
80 mm
Uf
0.94 W/(m²K)
Uszczelka
3 poziomy
4304 PLN
3008.48 PLN
TOP Technik
|05.12.2022
Aby maksymalnie oszczędzić ciepło w domu, już na etapie projektowania warto pomyśleć o oszczędzaniu ciepła i efektywności energetycznej. Projekt daje możliwość zobaczenia całościowego obrazu procesu budowlanego i inteligentnej alokacji środków finansowych, zidentyfikowania możliwości redukcji kosztów. Aby zaoszczędzić koszty i sprawić, by dom był jak najbardziej energooszczędny, musisz znać kilka niuansów.
Aby maksymalnie oszczędzić ciepło w domu, już na etapie projektowania warto pomyśleć o oszczędzaniu ciepła i efektywności energetycznej. Projekt daje możliwość zobaczenia całościowego obrazu procesu budowlanego i inteligentnej alokacji środków finansowych, zidentyfikowania możliwości redukcji kosztów. Aby zaoszczędzić koszty i sprawić, by dom był jak najbardziej energooszczędny, musisz znać kilka niuansów.
„Ćwiartki” okienne to wystająca część ściany zewnętrznej, przewidziana dla pewniejszego montażu okna od wewnątrz pomieszczenia i zamknięcia szwu montażowego przed wpływem czynników zewnętrznych. Teraz jest to stara technologia, która traci na znaczeniu, ustępując miejsca nowym metodom instalacji. Przy projektowaniu domu odradzamy projektowanie „ćwiartek” w otworach okiennych. Lepiej jest nałożyć warstwę izolacyjną od zewnętrznej strony ściany, która będzie zachodziła na ramę okienną na 3-4 cm, aby zamknąć szew montażowy i ocieplić ramę.
Specyfika tej technologii polega na tym, że okna są montowane poza standardem: są wyprowadzane na zewnątrz otworu w ścianie, na zewnątrz w warstwę ocieplenia. Aby wdrożyć tę technologię, stosuje się specjalne wsporniki montażowe. Montuje się je wzdłuż konturu otworu okiennego: od dołu konsole wzmocnione, gdyż przenoszą zwiększone obciążenie, a od boków i góry konstrukcji konsole pojedyncze z żebrem usztywniającym. Ich liczba jest obliczana w zależności od wymiarów okna. Po zamontowaniu okna jest ono izolowane wzdłuż konturu wraz ze ścianą. Głównym wymogiem takiej instalacji jest ocieplenie domu warstwą izolacji o grubości co najmniej 200 mm.
Zalety opisywanej technologii:
● przesunięcie punktu rosy w warstwie izolacji, co wyklucza możliwość zamarznięcia wewnętrznych zboczy, pojawienia się na nich wilgoci i pleśni;
● eliminacja wszystkich zimnych mostków;
● 2-krotne zmniejszenie strat ciepła pod warunkiem, że ściana zewnętrzna zostanie ocieplona zgodnie z technologią domu pasywnego.
Przed budową garażu zdecydowanie zalecamy skonsultowanie się ze sprzedawcą w sprawie wymiarów otworów w bramach garażowych, wykończenia dachu, mechanizmu otwierania i zamykania bramy (wymiary i mocowania). Wszystkie te aspekty wpływają na łatwość i jakość montażu.
Zalecamy stosowanie następujących standardowych rozmiarów:
W przypadku bram garażowych o niestandardowych wymiarach, które mogą być o kilka centymetrów mniejsze lub większe, nadpłata może wynieść 30% lub więcej. Ponadto ich dostawa trwa dłużej, ponieważ wyprodukowanie bramy według indywidualnych wymiarów zajmuje dodatkowy czas. Kilka dodatkowych centymetrów może kosztować dużo czasu i pieniędzy.
W przypadku montażu systemu przesuwnego w posadzce betonowej konieczne jest przygotowanie furtki w celu ukrycia w niej spoiny montażowej oraz zrównania poziomu progu z posadzką gotową (wykładzina np. płytki lub laminat). System z progiem zerowym ma szereg następujących zalet:
● nie ma wysokiego progu do przekroczenia, można zostać złapanym lub uderzonym;
● znaczne ograniczenie strat ciepła w obszarze stropu konstrukcji dzięki redukcji mostka zimnego.
Na etapie projektowania konieczne jest wcześniejsze obliczenie obecności wnęki w podłodze na wprowadzenie profilu konstrukcyjnego, profili nośnych i izolacji.
Wiele osób początkowo nie planuje stawiania oszklonych tarasów czy balkonów. Dopiero w trakcie eksploatacji napotykają na wiele problemów: brak możliwości wypoczynku na tarasie przy złej pogodzie, opadłe liście i śmieci przenoszone przez wiatr, śnieg w zimie. Zwykły system szklany chroni przed kurzem, deszczem, śniegiem, wiatrem i ptakami. Nawet przy oszkleniu na zimno z zastosowaniem szyb bezramowych, aluminiowych lub metalowo-plastikowych temperatura w pomieszczeniu będzie wyższa niż w przestrzeni nieoszklonej, ponieważ ściana nie jest narażona na bezpośrednie działanie mrozu, wiatru i śniegu.
Jeśli planujesz w przyszłości zakup systemów szklanych, koniecznie skonsultuj się ze specjalistami w celu uzyskania fachowej porady na etapie projektowania, przed rozpoczęciem budowy, One doradzą rodzaj przeszklenia (ciepłe/zimne), pomogą w ustaleniu dokładnych wymiarów i gabarytów.
Aby uzyskać poradę, zadzwoń +48732082034
-----------------------
Hanna Shcherban
Menadżer
Więcej szczegółów
-----------------------